PREMIERA - KOLEKCJA OGNIWA
30.jpg

Łańcuchy są bez wątpienia najbardziej klasycznym elementem biżuterii. Noszono je już w starożytności, a później powracały w nowych odsłonach zgodnych z duchem epoki.

Najstarsze zachowane wzory łańcuchów pochodzą z ok. 2500 r.p.n.e z Mezopotamii „kolebki ludzkiej cywilizacji”, gdzie potrzeba wyrażania siebie i swojej tożsamości zrodziła rozległą tradycję tworzenia biżuterii. Moda na naszyjniki z kamieniami szlachetnymi i ciężkie złote łańcuchy przeżywała rozkwit w okresie renesansu, stąd często zdobią one postacie z obrazów najznakomitszych malarzy epoki. W kolejnych stuleciach łańcuchy były nieodłącznym elementem dobrze ubranej kobiety, ale ich prawdziwy rozkwit nastąpił ponownie w XX w. 

Nasza kolekcja Ogniwa jest pochwałą tego elementu biżuterii. Stawiamy w niej jak zawsze na elegancję, ale przede wszystkim na wyrazistość. Łańcuchy na których wieszamy i w które wplatamy nasze kamienie mają przepiękne charakterystyczne ogniwa. Kamienie z naturalnymi inkluzjami tworzącymi niepowtarzalne rysunki to polski nefryt oraz dolomit picasso. 

Lańcuch z nefrytem

Kamienie użyte w kolekcji:

Nefryt - kamień o zielonym marmurkowym zabarwieniu. W starożytnych Chinach uznawany był za kamień życia i noszono go w postaci amuletów sprzyjających dobrej fortunie. W sztuce Dalekiego Wschodu był niezwykle cennym materiałem rzeźbiarskim oraz jubilerskim, wykonywano z niego między innymi insygnia cesarskie. W Polsce nefryt występuje na Dolnym Śląsku, a nasze rodzime złoża uważane są za najstarsze w Europie.

Dolomit Picasso - Płaszczyzna kamienia poprzecinana jest malowniczą siecią grafitowych linii przypominających abstrakcyjne obrazy Pablo Picasso. Dolomity mają właściwości wspierające twórczą ekspresję i głęboką manifestacją własnego wnętrza. W Polsce znaleźć go można na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w Tatrach oraz w Sudetach.

Kolekcja wykonana jest ręcznie, tradycyjnymi technikami złotniczymi. W jej skład wchodzą zarówno dominujące formą naszyjniki, maxi kolczyki i kolie, jak również stanowiące ich uzupełnienie delikatne kolczyki i pierścionki.

Sesja wizerunkowa:

Zdjęcia: Angelika Łagowska

Modelka: Martyna Seroka I Agencja: Uncovermodels

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl