Polskie minerały i lokalne rzemiosło
Polskie minerały i lokalne rzemiosło

 

Celem który nam przyświeca jest budowanie świadomości o pięknie i znaczeniu rodzimych bogactw naturalnych, jak również wspieranie rękodzieła i współpraca z lokalnymi wykonawcami na każdym etapie wytwarzania biżuterii.

Biżuterię Kamena projektują przyjaciółki i założycielki marki: Agnieszka Pielach i Joanna Soroczak. Biżuteria tworzona jest głównie w trójmiejskim warsztacie jubilerskim z tradycjami, kamienie natomiast są ręcznie cięte w rodzinnej szlifierni w maleńkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Niektóre projekty wykonujemy we współpracy z innymi lokalnymi rzemieślnikami. Wspierają nas oni również takimi usługami jak wykonywanie odlewów, złocenia czy też grawerowania. 

Kamienie które zdobią naszą biżuterię są pozyskiwane w Polsce. Nie stosujemy minerałów pochodzących z krajów rozwijających się, często wydobywanych przy braku poszanowania praw człowieka. Komercyjny rynek rodzimych minerałów praktycznie nie istnieje. Nasze kamienie są unikatowe, pochodzą głównie od prywatnych kolekcjonerów i pasjonatów geologii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych lokalnych skarbach zajrzyj do zakładki Kamienie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl