Kilka słów o dendrycie
46.jpg

Kamienie są najważniejszym i nieodłącznym elementem większości naszych biżuteryjnych wzorów. Wszystkie kamienie i minerały których używamy w naszej biżuterii urzekły nas pod jakimś względem: barwą, historią czy symboliką.

 

 

 

Ogromną radość sprawiają nam również znajomości z osobami, od których je pozyskujemy. Są to zazwyczaj ludzie, którzy zarażają swoją pasją i od których wiele uczymy się na temat naszych geologicznych skarbów. Jedną z takich osób jest Pan Stanisław Jachymek dzięki któremu udało się nam zdobyć dla Was dendryt.

Pan Stanisław wraz z żoną prowadzą zabytkowy kompleks agroturystyczny “Zagroda Guciów” w skład którego wchodzi mi.in. muzeum z kolekcją meteorytów z całego świata. Można tam również wziąć udział w warsztatach cięcia kamienia krajobrazowego z Roztocza czy preparowania kryształu pirytu ze skały macierzystej - brzmi niesamowicie, prawda?

I jeszcze kilka słów o dendrycie, który znajdziecie w naszej biżuterii. Jest to skała, której cechą charakterystyczną są skupiska drobnych kryształów. Nasze dendryty-krystality o strukturze fraktalnej zatopione są w wapieniu. Tworzą one na jego powierzchni przepiękne i niepowtarzalne wzory kształtem przypominające rozgałęziające się drzewa, krzewy czy liście paproci.

Biżuterię z dendrytem znajdziesz tutaj.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl