Jak powstaje biżuteria Kameny?
2.jpg

Czy zastanawiacie się czasami jak powstaje biżuteria którą nosicie, w jaki sposób i gdzie została wytworzona, i ile tak naprawdę wysiłku zostało włożonego w jej wykonanie? Odpowiedzi na te pytania mogą być inne niż się spodziewacie, a nawet zaskakujące.

Chciałyśmy podzielić się z Wami niektórymi faktami dotyczącymi powstawania naszych kolekcji, ponieważ świat Kameny okazuje się być fascynujący, a osoby z którymi współpracujemy są świetnymi fachowcami i wielkimi pasjonatami swoich dziedzin. Należy podkreślić, że nasze realizacje wykonywane są ręcznie przez jubilerów, szlifierzy i odlewników w Polsce, jest to rzadko spotykane w obecnych czasach, kiedy większość dostępnej biżuterii jest masowo produkowana i sprowadzana z zakładów z Azji.

Proces zaczyna się od naszych inspiracji, które później przekładamy na projekty. Pomysły rozwijają się przez długie tygodnie, a nawet miesiące, kiedy to poszukujemy oryginalności i innowacji, jednocześnie zachowując prostotę w stylu. Następnym krokiem jest pozyskanie dostępu do niezbędnych kamieni i minerałów wydobywanych w Polsce. Ponieważ nie ma u nas masowego rynku i surowce te są trudno dostępne, etap ten jest niezwykle wymagający i czasochłonny. Zdobyte materiały trafiają następnie do wybranych rzemieślników, których rolą jest przełożenie koncepcji na idealne realizacje. Jest to proces pełen wyzwań, ale również kreatywnych rozwiązań i ciekawych doświadczeń. Szlifierze tną dla nas surowe bryły kamieni na cienkie płytki i sześciany, oraz wstępnie je szlifują. Umiejętność cięcia symetrycznych kształtów kamieni pod nasze realizacje jest bardzo rzadko spotykaną sztuką, tym bardziej, że w naszych projektach dążymy do uzyskania efektu płynnego połączenia kamienia z oprawą ze srebra czy tez innego kruszcu. Odlewnicy przygotowują dla nas części elementów z metali szlachetnych do dalszej obróbki przez jubilerów. W ostatnim etapie uprzednio przygotowane elementy trafiają do naszych jubilerów, którzy poddają je ostatecznej obróbce, wykonują montaż oraz dopracowują wykończenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl