
Celem który nam przyświeca jest budowanie świadomości o pięknie i znaczeniu rodzimych bogactw naturalnych, jak również wspieranie rękodzieła i współpraca z lokalnymi wykonawcami na każdym etapie wytwarzania biżuterii.
Biżuteria Kamena projektowana jest przez przyjaciółki i założycielki marki Agnieszkę Pielach i Joannę Soroczak. Biżuteria wykonywana jest przez jubilerów w warszawskiej pracowni, a kamienie są ręcznie cięte w rodzinnej szlifierni w maleńkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Dodatkowo współpracujemy z szeregiem lokalnych rzemieślników którzy wykonują dla nas odlewy, złocenia czy też grawerowanie.
Kamienie które zdobią naszą biżuterię są pozyskiwane w Polsce. Komercyjny rynek rodzimych minerałów praktycznie nie istnieje. Nasze kamienie są unikatowe, pochodzą głównie od prywatnych kolekcjonerów i pasjonatów geologii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych lokalnych skarbach zajrzyj do zakładki Kamienie.