Poznajcie historię naszej marki i ludzi, którzy tworzą ją na co dzień.
44.jpg

Dziś chcemy zabrać Was za kulisy. Część z Was zastanawia się kto może pracować w małej firmie jubilerskiej…uchylimy Wam zatem rąbka tajemnicy :) Kamena to my Asia i Aga - przyjaciółki od 15 lat, założycielki marki i jej projektantki oraz grono wspaniałych współpracujących z nami rzemieślników, artystów i pasjonatów, którzy pomagają nam urzeczywistniać kolejne pomysły.

Projektantki


Do stworzenia Kameny zainspirowały nas dwie rzeczy: fakt, że na ówczesnym rynku nie mogłyśmy znaleźć wzorów biżuterii, które chciałybyśmy nosić oraz wyniesione z dzieciństwa zamiłowanie do kolekcjonowania kamieni i minerałów. Biżuterię dla siebie zaczęłyśmy zamawiać u znajomego jubilera, a stare odkurzone hobby zawiodło nas na cyklicznie odbywające się w Warszawie targi minerałów. Na tych właśnie targach zauważyłyśmy, że wśród sporej liczby biżuteryjnych wzorów praktycznie nie ma biżuterii z polskimi kamieniami (poza bursztynem i krzemienim pasiastym oczywiście). Tymczasem dobrze wiedziałyśmy że lokalnie mamy całkiem sporą różnorodność geologicznych skarbów. W kolejnych miesiącach przekułyśmy nasze spostrzeżenia i inspiracje w markę wytwarzającą lokalnie i korzystającą głównie z polskich kamieni.

Od tego momentu na swojej drodze spotkałyśmy grono entuzjastów, chętnych do realizacji naszego planu. Przez te lata oprócz zażyłości biznesowej wytworzyły się między nami przyjaźnie i można powiedzieć, że staliśmy się taką Kamenową rodziną.

Chcemy Wam przedstawić naszych drogich jubilerów: Zuzię i Sławka, którzy na co dzień pracują w małej podwarszawskiej pracowni. To tam najpierw powstają prototypy, a później gotowe elementy naszej biżuterii. Są to rzemieślnicy ciepli, pracowici i oddający serce wytwarzanym produktom.

Jubilerzy

Kolejną niezwykle ważną postacią jest nasz szlifierz. Był on jedną z pierwszych osób, która uwierzyła, że warto pomóc nam promować rodzime skarby. Michał to bezsprzecznie jeden z najlepszych szlifierzy w Polsce, a nie jest to łatwy fach! Zwłaszcza jeśli chce się uzyskać niestandardowy kształt czy też wykończenie kamienia.

Szlifiernia
Szlifiernia


Poza jubilerami i szlifierzem współpracujemy z pracownią galwaniczną z tradycjami, doświadczonym odlewnikiem, grawerem, gemmologiem z wieloletnim stażem, który potwierdza autentyczność kamieni oraz wieloma cudownymi osobami, geologami oraz kolekcjonerami od których pozyskujemy dla Was lokalne kamienie.

To jest właśnie Kamena! 

Jeżeli chcecie zobaczyć rezultaty pracy naszego wspaniałego zespołu zajrzyjcie tutaj :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl